piątek, 8 lutego 2019

„Moje pierwsze szlaczki”


Synek ma 5 lat i dopiero zaczyna przygodę ze szlaczkami czy też pisaniem pierwszych liter. Postanowiłam każdego dnia ćwiczyć z nim zwinność rączek, a to dla dzieci bardzo duże wyzwanie. Wydawnictwo GREG wydało fantastyczną książeczkę „Moje pierwsze szlaczki”, które nam rodzicom bardzo ułatwiają zadanie.

Książeczka nie jest tylko nauką, w niej znajdziemy również elementy zabawy. Publikacja zawiera rysunki do dokończenia po śladzie. Książeczka zaprojektowana jest w taki sposób, że każdy maluch poradzi sobie z wyzwaniem. Na samym początku znajdujemy proste szlaczki, ale z każdą kartką stają się coraz trudniejsze. Oczywiście dzieci radzą sobie z tymi prostymi, a gdy te już opanują, próbują swoich sił z trudniejszymi.

Publikacja, zaprojektowana jest tak, aby zadowolić dziewczynki, ale i także chłopcy znajdą coś dla siebie. Do dokończenia po kropkach mamy misia, lalkę, koparkę domek, statek oraz tygrysa. Jak widzicie, podział na chłopców i dziewczynki nie istnieje.
Okładka także przyciąga uwagę zaprojektowała ją Aleksandra Zimoch.

Publikacja bardzo mi się spodobała, gdyż jest tak wykonana, że dziecko bez problemu widzi, co ma zrobić i nie musi prosić o to rodziców. Oczywiście początki są trudne i nie wymagajmy od dzieci cudów. Książeczka jest prosta, lecz dziecko, które jako pierwsze dostaje ją, to potrzebuje wskazówek rodzica. Myślę, że każde dziecko potrzebuje zachęty, czyli pochwał rodziców i wtedy jeszcze bardziej ochoczo zasiada do książeczki. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po prezentowany egzemplarz. Zdecydowanie warto!!!

Wydawnictwo: Greg
Opracowanie i redakcja Maria Zagnińska
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Format: 145 x 205 mm
Cena: 1,97 zł


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza